LVK Kohútka 2017

22.02.2017 06:51

Letošního lyžařského kurzu se zúčastnilo 48 žáků naší školy s téměř 100% účastí sedmých ročníků, pro které je kurz určen. Kohútka nám připravila dobré lyžařské podmínky s modrou oblohou zalitou sluncem. Jedno snowboardové a tři lyžařská družstva brázdila svahy se svými instruktory a výcvikem si každý zdokonalil své lyžařské umění. V době večerních programů se žáci seznámili s 10 FIS pravidly chování na sjezdovce, s tematikou lyžování, s výzbrojí a výstrojí, s údržbou a mazáním lyží… Nechyběly ani společné večery vyplněné soutěžemi a společenskými hrami. Zajímavá byla přednáška Horské služby o prevenci, jak se máme na horách chovat i o nebezpečích, které mohou kohokoliv z nás na horách potkat. V době odpočinkového odpoledne se mohli všichni zrelaxovat v místní sauně. Poslední lyžařský den byl ve znamení závodu – paralelního slalomu, který měl velký soutěživý náboj a kde každý mohl předvést své lyžařské dovednosti. Na tom, že byl kurz, podle reakcí žáků, zdařilý, mají podíl nejen ti, co ho zajišťovali, ale hlavně samotní účastníci.

Mgr. Jitka Hejzlarová

foto viz fotogalerie

Zpět