LVK 2020 – sedmáci na Kohútce

28.01.2020 16:04

Třetí lednový týden se vydali sedmáci se svými učiteli – instruktory na lyžařský kurz na Kohútku. Po třech hodinách jízdy autobusem nás přivítala zasněžená Kohútka ozářená sluncem a krásné počasí nám vydrželo téměř celý pobyt.

Žáci byli rozřazeni do družstev, kde pod vedením svých instruktorů zdokonalovali své lyžařské dovednosti i díky různým metodickým cvičením. Všichni žáci si svoje lyžařské umění vyzkoušeli v paralelním slalomu a ti nejzdatnější i v oblíbených demo jízdách.

K relaxaci žáci využívali polední klid, vhod přišla i vycházka na Portáš nebo saunování. Večerní programy byly vyhrazeny přednáškám s lyžařskou tématikou (bezpečnost na horách, na lyžích, výzbroj a výstroj, údržba lyží,…) a každý měl možnost se podívat na videu na svoje lyžařské umění s doporučením co vylepšit. Nechyběly ani společenské hry a soutěže.

Strava byla výborná a všichni si ji pochvalovali, důkazem byla i každodenní řada zájemců u okýnka o přidání. Během celého dne byl k dispozici teplý čaj. Ubytovaní jsme byli na srubech se sociálním zařízením. Na zdraví celého kurzu pečlivě dohlížela paní doktorka, na kterou se žáci mohli se svými zdravotními problémy kdykoli obrátit. 

Žáci si za výkony na svahu zaslouží velkou pochvalu, někteří ale ještě mají velké rezervy soustředit se na důležité informace, v dochvilnosti, v samostatnosti, pro některé je problém povléct si postel, uklidit si na pokoji, odnést po sobě nádobí … 

Kurz lze podle reakcí žáků hodnotit velmi kladně. Stanovený program kurzu byl splněn díky práci všech instruktorů, kteří se podíleli na celém programu kurzu.

 

Fotografie k nahlédnutí zde.

 

Zpět