LVK 2019

30.01.2019 08:00

V pondělí 21.1.2019 vyrazili sedmáci ke škole s lyžemi a s batohy a kufry, ve kterých nebyly žádné učebnice ani sešity, ale lyžařská výstroj. Čekal je totiž „lyžák“ na Kohútce. Po naložení lyží a bagáže se každý pohodlně usadil v autobuse a vyrazili jsme vstříc lyžování. Po třech hodinách nás vítala Kohútka jako sněhová královna, mrazivé, ale slunečné počasí, a tak se už všichni těší, až budou mít lyže na nohou. 

Nejdříve následuje rozřazení do družstev, a pak už každé družstvo začíná pilovat své lyžařské dovednosti pod vedením svých instruktorů. Žáci každý den pilně zkoušeli metodická cvičení, den ode dne se zlepšovali, a tak nebyl pro nikoho problém postavit se na start slalomu a projet brankami na čas. Nakonec se všichni zúčastnili i populárních demo jízd. 

K odpočinku mohli žáci využít poledního klidu, vhod přišla i vycházka na Portáš nebo relax v sauně. Večerní programy byly vyhrazeny přednáškám s lyžařskou tematikou (bezpečnost na horách, na lyžích, výzbroj a výstroj, údržba výzbroje) a každý měl možnost se podívat na videu na svoje lyžařské umění s doporučením co vylepšit. Nechyběly ani společenské hry a soutěže i se závěrečnou diskotékou. 

Strava byla výborná a všichni si ji pochvalovali, důkazem byla i každodenní řada zájemců u okýnka o přidání. Během celého dne byl k dispozici teplý čaj. Ubytovaní jsme byli na srubech a na hotelu, vše se sociálním zařízením. Na zdraví celého kurzu pečlivě dohlížela paní doktorka, na kterou se žáci mohli se svými zdravotními problémy kdykoli obrátit. 

Žáci si za výkony na svahu zaslouží pochvalu, někteří ale ještě mají rezervy soustředit se na důležité informace, v dochvilnosti, v samostatnosti, pro některé je problém povléct si postel, odnést po sobě nádobí … 

Kurz lze podle reakcí žáků hodnotit velmi kladně, a to nejen po lyžařské stránce, ale i ve zlepšení vztahů v třídním kolektivu. Stanovený program kurzu byl splněn díky práci všech instruktorů, kteří se podíleli na celém programu kurzu. Jak si žáci kurz užívali, můžete vidět ve fotogalerii.

Zpět