Kutná Hora

20.09.2017 21:30

Chladné, ale slunečné počasí provázelo v úterý 19. září naše osmáky během dějepisné exkurze po památkách Kutné Hory. Toto krásné město patří k několika místům České republiky, která byla zařazena na seznam památek UNESCO. Žáci zde navštívili velké množství významných kulturních památek, např. expozici Vlašský dvůr, České muzeum stříbra na Hrádku, chrám svaté Barbory, Kostnici v přilehlé městské části Sedlec a samozřejmě také důlní prostory bývalého naleziště stříbra.  Během procházky malebnými ulicemi se spoustou gotických i renesančních památek si zde také žáci připomněli řadu významných osobností, které se v Kutné Hoře narodily. I když to při zpáteční cestě vlakem vypadalo, že všechny výlet značně unavil, téměř všichni se ve středu plni sil opět vrátili do svých školních lavic.

Mgr. Alena Heřmánková

foto viz fotogalerie