Kutná Hora

20.09.2018 09:05

V úvodu nového školního roku se žáci 8. ročníků zúčastnili exkurze do Kutné Hory. Za poznáním české historie jsme odjížděli ve čtvrtek 13. 9. 2018 v brzkých ranních hodinách z královopolského nádraží. Naše první kroky vedly do kostela „Všech svatých“ s kostnicí v Sedlci a odtud do samotného historického centra města. První zastávkou byl „Vlašský dům“, kde se žáci seznámili s ražbou a historií „pražského“ groše. Vše bylo doprovázeno odborným výkladem našeho skvělého průvodce pana Dudy. Krásné počasí nám umožnilo vychutnat si procházku městem a seznámit se s nejvýznamnějšími a nejkrásnějšími památkami. Za zmínku stojí chrám sv. Barbory, Kamenný dům, kamenná kašna a mnoho dalších, díky kterým Kutná Hora zdobí seznam UNESCO. Závěrečnou tečkou našeho programu byla návštěva středověkého dolu, kde měli žáci možnost nahlédnout do světa pod povrchem v „temném“ středověku. Poté nás čekala už jen zpáteční cesta domů.

Mgr. Anna Jakšová

foto viz fotogalerie