Kurz zdraví a sportovních aktivit

14.12.2015 19:26

Jako každý rok, tak i letos byl pro žáky šestých ročníků připraven Kurz zdraví a sportovní aktivity v prostředí Javorníků na Kohútce. Kurzu se zúčastnilo 33 žáků, všichni žáci 6.B třídy a téměř celá 6.A třída. Počasí již dopředu předznamenávalo, že svahy neobdaří  Kohútku sněhovou nadílkou, ale i tak jsme si užili různých aktivit a pobytu na čerstvém vzduchu dostatečně. Žáci absolvovali turistické túry spojené s topografickými úkoly a poznáváním okolí. V družstvech bojovali o co nejlepší umístění v různých soutěžích, např. v orientačním závodě, kde si museli poradit nejen s buzolou a azimuty, ale i s morseovkou. V soutěži „O hledání pokladu“ každé družstvo muselo nejdříve vyluštit tajenky, které se týkaly znalostí z oblasti Javorníků, z oblasti sportu a zdraví. Následně si žáci museli poradit s indiciemi, které je navedly k pokladu. Pochvalu si zasloužilo vítězné družstvo nejen za vyhledání pokladu, ale hlavně za to, že se s ostatními spolužáky o sladkosti rozdělilo. Na kurzu nechyběly ani sportovní souboje ve florbalu a fotbalu, stejně jako v „suchém“ paralelním slalomu, kde všichni bojovali s velkým nasazením. Každý si vyzkoušel pobyt v sauně i různé atrakce v aquaparku. Večerní programy vyplňovaly společenské hry a soutěže a nechyběla ani diskotéka. Všechny žáky je třeba pochválit za velkou aktivitu na celém programu kurzu.

Mgr. Jitka Hejzlarová

foto viz fotogalerie

Zpět