Kulturně poznávací exkurze Francie a Velká Británie

16.10.2018 14:05

V neděli 7. října se ve večerních hodinách vydala skupina našich žáků 9. ročníku na dlouhou cestu autobusem. Jejich cílem byla francouzská města Remeš a Calais a anglické město Londýn. Během celého týdne deváťáci navštívili spoustu historicky zajímavých míst, zhlédli různé pamětihodností a navštívili také pietní místa, která jsou spjata s historií 1. i 2. světové války. Jejich zážitky z mnoha známých míst jako jsou gotická katedrála v Remeši či londýnské centrum s Towrem, Buckinghamským palácem a Westminsterským opatstvím jistě zpestřila plavba trajektem z francouzského Calais do anglického přístavu Dover a při zpáteční cestě plavba trajektem z přístavu Dover do francouzského přístavu Dunkerque. Historické znalosti si žáci rozšířili i v expozicích MUZEA KAPITULACE v Remeši, v MUZEU R.A.F. v Londýně, na palubě křižníku Belfast či na vojenském hřbitově letců R.A.F. v Brokwoodu. Nevšední a atraktivní tečkou za celou akcí bylo samozřejmě i oblíbené nakupování na Oxford Street v centru Primark. Všichni „účastníci zájezdu“ se v pořádku a s dobrou náladou, i přes kolonu na naší D1, vrátili v sobotu v odpoledních hodinách domů. Všem dětem patří pochvala za vzorné chování a důstojnou reprezentaci naší školy :)

Mgr. Alena Heřmánková

foto v galerii

Zpět