Krteček a 1. třídy

22.02.2019 13:17

Dne 19. února prvňáčci navštívili opět oblíbenou Knihovnu Jiřího Mahena v Medlánkách. Přivítala nás paní knihovnice Ondrušková, která pro nás měla v rámci projektu ,,Už jsem čtenář " připravenou besedu o Krtečkovi od Zdeňka Milera.

Pozorné děti se dozvěděly, že to byl český výtvarník animovaných filmů a ilustrátor dětských knížek. Posluchači ani ,,nedutali", tak bylo vyprávění zajímavé a poučné. Nebyl zde nikdo, kdo velmi oblíbenou pohádkovou postavu neznal. Proto většina dětí pomáhala hledat další postavy v knížkách. Čtenáři se seznámili nejen s první knížkou ,,O zvědavém štěňátku ", ale i s ostatními od dcery Kateřiny, s čínskou verzí, s krtkem ve vesmíru.

Toto úžasné dopoledne končilo prohlížením knih, ale i pohádkových kostýmů a lidových krojů. Nesmíme však zapomenout na úkol, a to sběr razítek za knížku, o které dovedou povyprávět. Může to být i kniha, kterou jim někdo četl, kterou četli sami nebo společně s rodiči.

Děkujeme paní knihovnici, už se těšíme na další setkání, kde budeme my žáci předvádět své čtenářské dovednosti.

Fotografie naleznete ve fotogalerii školy.

Zpět