JE Dukovany a PVE Dalešice

26.03.2018 10:32

I letos se žáci devátého ročníku vydali na exkurzi do Jaderné elektrárny Dukovany a Přečerpávací vodní elektrárny Dalešice. Nejprve je čekala zastávka v elektrárně u Dalešic. Zde po zhlédnutí informačního filmu a vstřebání úvodních informací žáci vyfasovali helmy a šli se podívat do provozu - útrob elektrárny. Mohli zde několika smysly zároveň pocítit, jaké to je, když se právě roztáčí turbína.
V Dukovanech žáci zavítali do moderního infocentra, kde byl na programu opět film, tentokrát o tom, jaké by to bylo bez elektřiny a také jak jaderná elektrárna pracuje. Následně si žáci prošli společné s průvodkyní interaktivní infocentrum, které ještě více přiblížilo princip výroby elektrické energie.
Celkově se akce vydařila a prohloubila žákům znalosti ze školních lavic.

foto viz fotogalerie

Mgr. Vojtěch Maxera

Zpět