HELE LIDI – „Dopoledne s handicapem“

10.12.2019 13:59

Dne 28. 11. 2019 se třídy 3. A a 3. B zúčastnily vzdělávacího programu Hele lidi, který připravilo občanské sdružení Slepíši z Tasova, kde se lidé se zrakovým postižením učí modelovat pomocí ATM (Axmanovy techniky modelování). Program Hele lidi pro ZŠ seznamuje děti nevšední a zábavnou formou se životem handicapovaných a zároveň je novou pracovní příležitostí pro nevidomé, nebo jinak handicapované lidi. Děti poznávaly odlišnosti života lidí s handicapem a samy si vyzkoušely některé svoje smysly, schopnosti a dovednosti. Ve druhé části programu děti modelovaly pomocí techniky ATM pod vedením nevidomého lektora. Současně měly možnost se ptát na to, co je zajímalo. Otázek bylo mnoho a byl to pro všechny opravdu nevšední zážitek.

Moc děkujeme občanskému sdružení Slepíši za velmi přínosný program a těšíme se na další spolupráci.

Fotografie z výukového programu si můžete prohlédnout ve fotogalerii školy.

Zpět