Halloween na 1. stupni

13.11.2019 18:36

Popularita halloweenského svátku, který se hojně slaví zejména v anglicky mluvících zemích, připadající oficiálně na 31. října, se rozšířila nejen v rámci hodin anglického jazyka i na náš 1. stupeň. Malování obrázků, vyrábění dýni, luštění křížovek, lovení jablek, soutěž o nejlepší mumii či masku a mnoho dalšího si připravily pro své žáky jak třídní paní učitelky, tak i naše angličtinářky. Žáci i žákyně se seznámili s historií a principy Halloweenu, povyprávěli jsme si i o našem svátku Dušiček (Památce všech zesnulých), jenž s Halloweenem úzce souvisí a dozvěděli jsme se řadu dalších zajímavých historických i současných faktů. Žáci si s pomocí kouzelné formule "Trick od Treat" vyzkoušeli i koledování. Do masek se navlékly nejen děti, ale i dospělí. Doufáme, že si jej Vaše ratolesti užili stejně tak, jako my!

Fotografie si můžete prohlédnout ve  fotogalerii  naší školy.

 

Zpět