Halloween na 1. stupni

19.11.2018 11:06

Po podzimních prázdninách čekal žáky 1. stupně v rámci několika vybraných hodin anglického jazyka Halloween, který oficiálně připadá na 31.října. Ač původně keltský svátek, aktivně se rozšířil mezi nejen anglicky mluvící země. V rámci mezipředmětových vztahů se žáci dozvěděli nejen fakta z historie Halloweenu, ale vyzkoušeli si i zajímavé aktivity, např. ve skupinkách soutěžili o nejhezčí masku, nejlepší mumii obmotanou z toaletního papíru, proběhla taktéž hra na upíra, a starší žáci si vyzkoušeli i tzv. „bobbing the apples,“ tj. lovení jablek.

Halloween však neprobíhal ve všech třídách pouze v angličtině, ale i během celodenního vyučování.

V 1. třídě se z dětí staly čarodějnice, upíři, kostlivci a jiná strašidla a během celého dopoledne hrály různé hry, soutěžily a vytvářely kouzelné strašidelné dýně.

Ve 3.třídě se prolínal Halloween také všemi předměty –  děti si za světel lucerniček vyprávěly o Halloweenu a Dušičkách, hrály dýňový běhací diktát, vypracovaly halloweenský pracovní list, plnily různé úkoly a vyrobily si strašidla a dýně dle vlastní fantazie. 

Všichni jsme si halloweenský den moc užili!

 

Zpět