Futsalový turnaj

03.11.2016 13:50
První listopadový čtvrtek byl na naší škole ve znamení futsalového turnaje ŠkoFL7, který je určen pro žáky 6. a 7.ročníku a který jsme opět pořádali. Této prestižní sportovní akce, která se koná pod záštitou ČMFS, se naše škola účastní pravidelně.
Letos byli našimi soupeři chlapci ze ZŠ Masarovy, Krásného a Lerchovy. Postupový klič posílal do dalších kol pouze nejlepší dva celky. V prvním zápase jsme si bez potíží poradili s výběrem ze ZŠ Masarovy a zvítězili jednoznačně 7:1. Ve druhém zápase jsme po hrubce v obraně prohrávali, ale nakonec jsme si odnesli alespoň remízu. I v tomto utkání jsme soupeře jasně převyšovali, bohužel jsme v samotném závěru nevyužili dvě vyložené brankové příležitosti. Do třetího klání jsme nastoupili s odhodláním, ovšem soupeř nám dlouho nedovoloval ohrozit své pokutové území. Poločas jsme prohráli 0:1. Zvýšeným úsilím, nátlakovou hrou a nádhernou kombinační akcí naši chlapci dokázali zápas vyrovnat. V samotném závěru ovšem přišla studená sprcha v podobě druhé obdržené branky a zápas už jsme zvrátit nedokázali. Pro naše hráče krutý sled výsledků v průběhu celého turnaje znamenal nakonec i přes nejlepší skóre (9:4) až nepopulární třetí místo a tím pádem konec šancí na větší úspěch v soutěži. Každopádně poděkování patří všem zúčastněným, kterými byli Dominik Pernica, Lukáš Vychodil, Matěj Rous, Adam Tančev, Ondřej Skalník, Tonda Soušek, Adam Stříbrský a kapitán Lukáš Macháček. Jediným želízkem v ohni tedy zůstává výběr starších chlapců, který se před dvěma týdny do dalších fází turnaje probojoval.

Mgr. Ontřej Krátký