Farma Ráječek - exkurze 2. tříd

30.05.2017 13:30

Dne 26. května 2017 se žáci  tříd 2. B a 2. C zúčastnii exkurze na farmě Ráječek. Tato výuková akce se uskutečnila v rámci plnění školního vzdělávacího programu pro základní vzdělávání „Otevřená škola“  a zároveň i programu Skutečně zdravá škola, do kterého je naše škola zapojena.

Zde si žáci společně s jejich třídními učitelkami prohlédli pole, na kterých se pěstuje 15 druhů salátů, kedlubny apod. Celý proces pěstování bylo možné pozorovat díky rozdílným sazenicím. Na jednom z polí se právě odehrávala sazba těch nejmenších sazenic. Jak se salát do hlíny dostane tak žáci viděli na vlastní oči. Na jednom z dalších polí byl salát již  vzrostlejší a tímto způsobem se žáci postupně dostali až před pole, kde právě probíhala sklizeň dostatečně vyzrálého salátu.

Žáky zaujaly i ovce, které jsou součástí farmy a mají za úkol spást přebytky. V budově, kde právě probíhalo balení salátů, na žáky čekala velmi úspěšná ochutnávka místních produktů. Žáci ochutnali nejrůznější druhy salátů a kedlubny, na kterých si všichni velmi pochutnali. Velmi důležitým faktorem bylo počasí, které celý výlet obklopilo slunečními paprsky. 

foto viz fotogalerie

Zpět