Exkurze v Osvětimi

10.06.2019 22:01

V pátek 31. května 2019 žáci 9. ročníku společně s třídní učitelkou a asistentkou pedagoga překročili hranice České republiky, aby mohli společně navštívit polské městečko Osvětim, kde se v období druhé světové války nacházel největší vyhlazovací tábor Auschwitz. Cílem tohoto projektového vyučování bylo seznámit žáky s životem vězňů v koncentračním táboře, přiblížit přímo na autentickém místě prostory, v nichž žili odsouzení a nevinní lidé. Během této exkurze jsme navštívili oba dva koncentrační tábory s náležitou pietou. Žáci si odnesli silné zážitky, které se jim ve většině případů vryly hluboko do paměti, protože o této exkurzi ještě dlouho diskutovali. Při exkurzi v koncentračním táboře Auschwitz II – Březinka si pak žáci mohli prohlédnou místa, o kterých slyšeli během četby knihy Rudolfa Vrby – Utekl jsem z Osvětimi.

Zpět