Exkurze do Berlína

18.10.2019 07:44

Ve dnech 6. až 10. října se uskutečnila exkurze 48 žáků 8. a 9. tříd do Berlína a oblasti česko-polsko-německého příhraničí.  Hlavním cílem exkurze bylo poznat oblasti, které byla po druhé světové válce rozděleny mezi středoevropské státy. První den jsme navštívili území rozprostírající se mezi českými městy Hrádek nad Nisou a Frýdlant, německým městem Žitava a polským městem Bogatynia. Následně jsme si prohlédli město Zhořelec, který bylo už od středověku centrem historické země Lužice. Město bylo po roce 1945 rozděleno na polskou a německou část. Po té jsme odjeli směr Berlín, kde jsme byli ubytování na 3 noci v samotném centru města. Hlavním cílem pobytu v Berlíně bylo žákům názorně ukázat situaci v rozděleném městě v období studené války a srovnat jí se současnými poměry sjednoceného Berlína. V hlavním německém městě jsme navštívili muzea a pamětihodnosti související s obdobím studené války a berlínskou zdí. Jednalo se například o Muzeum Checkpoint Charlie nebo památník obětem přechodu zdi na Bernauer Strasse. V Berlíně jsme samozřejmě také navštívili další turistické zajímavosti jako například Bundestag, Braniborskou bránu, ostrov muzeí, olympijský stadion, náměstí Alexanderplatz, technické nebo přírodovědné muzeum. Nenechali jsme si ujít ani plavbu na lodi po řece Sprévě. Na závěr naší exkurze jsme si dopřáli relaxaci v obrovském aquaparku Tropical Islands. 

Fotografie naleznete zde.

Zpět