Exkurze 3. tříd na Špilberk a do Starého Brna

02.06.2019 13:44

Ve středu 29. 5. 2019 se 3. A, 3. B i 3. C vydaly společně na exkurzi na Špilberk. Prošli jsme si okolí hradu, prohlédli si nádvoří a společně s panem průvodcem navštívili Kasematy, kde jsme se dozvěděli spoustu nových informací. Po velmi pěkné prohlídce jsme si koupili nějaké suvenýry, občerstvili se a vyrazili na procházku Starým Brnem, kde jsme si prohlédli Petrov, Zelný trh, navštívili jsme Starou radnici a zopakovali si pověst o fiálách, kole i drakovi. Ze Staré radnice vedla naše cesta ke Svatojakubskému kostelu, kde jsme mohli vidět na jednom z oken mužíčka z pověsti O neslušném mužíčkovi. Celou výpravu jsme zakončili v cukrárně, kde jsme se občerstvili výbornou zmrzlinou a pokračovali k Janáčkovu divadlu, kde už na nás čekal autobus, který nás všechny šťastně dovezl zpět do školy.

Fotografie z exkurze si můžete prohlédnout ve fotogalerii školy.

 

Zpět