Empík cyklista

10.10.2017 12:15

V úterý 3. 10. 2017 se žáci čtvrtých tříd zúčastnili prvního bloku dopravní soutěže Empík cyklista. Ve třech blocích teoretické a praktické přípravy v Areálu dopravní výchovy a vzdělávání jsou žáci připravováni na možnost samostatné účasti v silničním provozu, po splnění věkové hranice 10 let. Obsahová náplň jednotlivých vyučovacích hodin je zaměřena nejen na zvládnutí zásad bezpečné jízdy po pozemních komunikacích, ale i jako prevence ke snížení dopravní nehodovosti této skupiny začínajících účastníků silničního provozu. Na závěr školního roku, po splnění stanovených kritérií, předají strážníci MP mladým cyklistům „Průkaz cyklisty“, vydaný Ministerstvem dopravy a nejlepším jednotlivcům hodnotné ceny.

V průběhu prvního bloku si děti zopakovaly dopravní značky a dozvěděly se nové informace o pravidlech silničního provozu pro cyklisty. Svoje znalosti si mohly vyzkoušet v praxi jak na dopravním hřišti jako cyklisté, tak v učebně při soutěži zaměřené na schopnost rozpoznávat dopravní značky. Dětem se dopoledne moc líbilo a od strážníků si na památku odnesly reflexní přívěšky.

Mgr. Lenka Reiglová

foto viz fotogalerie