Druháci a výukový program v KJM Medlánky

26.01.2020 11:43

Na této knihovnické lekci se děti dozvěděly, odkud a pod jakým názvem se v televizi Večerníček vysílal. Nadšení druháčci se také seznámili, kdo vymyslel znělku a kdo Večerníčkovi věnoval svůj hlásek.

Popovídali si, že večerníčky mohou být kreslené, loutkové, hrané živými lidmi či zvířaty. Paní knihovnice byla spokojená, poněvadž bezpečně poznali všechny známé pohádkové dvojice a správně vybrali z nabídnutých knih ty, co nikdy v TV jako večerníčky nebyly. S humorem pojali autora Radka Pilaře, který vypadal, jako by Rumcajsovi z oka vypadl.
Spokojené děti se mohly vyfotit s pohádkovými postavičkami a knížkami na památku. Poněvadž se nám výukový program moc líbil, s chutí jsme ve škole vypracovali pracovní listy.

Tímto chceme opět poděkovat naší skvělé paní knihovnici paní Ondruškové. Už se zase těšíme na další pokračování.
Fotografie z akce si můžete prohlédnout ve fotogalerii školy.