Druháci a klíčování v KJM Medlánky

26.09.2020 12:48

V minulém roce byli všichni nynější druháci zapojeni do projektu Šňůrka plná písmenek, který pro první ročníky organizuje KJM v Medlánkách. V projektu sbírají děti za každou přečtenou knihu razítka s písmenky. Za každou samostatně přečtenou knihu, nebo knihu, kterou prvňáčci přečtou s rodiči a seznámí s ní třídu a paní učitelku, dostanou razítko na svoji šňůrku. Čtenáři, kteří získají minimálně razítko, jsou poté odměněni knihou a klíčem, že už se z nich stali čtenáři. Ti nejlepší potom získávají ještě bonusové knihy navíc.

Protože však minulý rok z důvodu epidemiologické situace nebylo možné projekt společně v knihovně ukončit, zakončili ho letošní druháčci až v září. Patří jim obrovská gratulace, ti nejlepší nasbírali přes 20 razítek, což je u prvňáčka opravdu velmi pěkný výkon. V jedné ze tříd dokonce děti dohromady nasbírali přes 200 razítek. V průběhu klíčování však museli ještě děti dokázat, že umí číst, plnili večerníčkové úkoly, řadili písmenka podle abecedy, vyslechly si několik popletených pohádek od popletené tety Běty a dokázali jí poradit, jak jsou pohádky správně.

Děkujeme moc paní Ondruškové za organizaci projektu a těšíme se na další spolupráci.

 

Zpět