Den Země - 9. ročník - solární elektrárna

03.05.2018 09:36

Žáci devátého ročníku absolvovali v tomto školním roce další návšrtěvu elektrárny. Tentokrát v rámci Dne Země zavítali na Pedagogickou fakultu Masarykovy univerzity, kde se na střeše nachází jedna z nejdéle sloužících fotovoltaických elektráren v ČR. Žáci se tak dostali do těsné blízkosti panelů i do prostor velína, kde viděli, že i přes nepříznivé počasí elektrárna se sníženým výkonem pracuje a přeměňuje energii sluneční na energii elektrickou. 

Ze střechy jsme se přesunuli na katedru fyziky, kde následovalo pásmo experimentů věnovaných elektřině a také její výrobě. Na vlastní kůži jsme mohli pocítit, že elektřina může být dřina, kdy jsme se pokusili uvařit vodu za pomocí šlapání na kole. Po velikém výkonu jsme se dostali těsně pod bod varu. Pár fotografií z akce je k nahlédnutí zde.

Mgr. Vojtěch Maxera

Zpět