Dějepisná exkurze - Žďár nad Sázavou

23.04.2018 11:23

V úterý 17. dubna 2018 se žáci 8. ročníku a část žáků 9. ročníku vydali do Žďáru nad Sázavou na dějepisnou exkurzi, která byla zaměřena na barokní umění a památky tohoto města. V prostorách žďárského zámku se všichni zapojili do plnění úkolů dvou interaktivních výstav, které byly obě věnované baroknímu umění, poutnímu místu Zelená hora a tvorbě a osobnosti architekta Jana Blažeje Santiniho Eichla. V rámci plnění úkolů jsme všichni společně navštívili objekty zámeckého kostela a bývalého kláštera. Ještě před odjezdem zpět do Brna jsme vystoupali po schodišti do prostředí známého poutního místa Zelená hora, v jehož centru stojí chrám zasvěcený Janu Nepomuckému. Nádherná stavební památka byla právem zařazena do památek UNESCO. Díky krásnému počasí, ochotě pana řidiče a samozřejmě aktivitě a slušnému chování všech dětí se exkurze vydařila :)

foto viz fotogalerie

Mgr. Alena Heřmánková

Zpět