Branný den

27.06.2018 14:08

V úterý v posledním školním týdnu se krátce po osmé hodině ozvalo ze školního rozhlasu: „Hoří, hoří, opusťte budovu“. Začal cvičný poplach a žáci pod vedením učitelů urychleně vyklidili budovu školy.

Po ukončení poplachu se druhostupňoví žáci zúčastnili branného dne, jehož program byl rozdělen na dvě části.

První část se odehrávala na školním hřišti, kde jsme se seznámili s potřebami a s pomocí nevidomým a dále s výchovou a výcvikem asistenčních psů nejen v teoretické rovině, ale i s praktickými ukázkami.

Na druhou část jsme se přesunuli na přehradu, kde si žáci vyzkoušeli svoji šikovnost při plavbě na raftech a prostřídali se na různorodých pohybových aktivitách.

Celou akci podpořilo příjemné slunečné počasí, které třídy využily k návratu do školy částečně parníkem nebo pěší turistikou.

Fotografie z akce najdete ve fotogalerii.

Mgr. Jitka Hejzlarová