Beseda Do knihovny za zvířátky

27.09.2019 12:38

Žáci a žákyně 2. A a 2. B se zúčastnili besedy, která byla věnována 120. výročí narození brněnského ilustrátora, spisovatele a novináře Ondřeje Sekory, kterou pro ně připravila Knihovna Jiřího Mahena v Medlánkách. Děti se hravou formou seznámily s autorem Sekorou a také s jeho nejslavnější postavičkou, Ferdou Mravencem. Nejdříve si přečetly básničky z Ferdova slabikáře, vyzkoušely si, jak se ze škvrněte stane kuklínek a z kuklínka mravenec. Naučily se něco nového o hmyzu a odhalily, co má společného Sekora s hrou rugby. Mohly si také prolistovat knihami od tohoto autora. 

Beseda byla velmi hezká a poučná a zakončili jsme ji focením ve fotokoutku a vypracováním pracovních listů ve škole. 

Tímto ještě jednou děkujeme za krásné dopoledne plné zážitků.

Třídní učitelky a žáci 2.A a 2.B třídy.

 

Zpět