Archeoskanzen Modrá

05.11.2018 09:49

Na začátku října se žáci 7. ročníku vydali za poznáváním naší minulosti. Cílem cesty se stalo historické centrum Velké Moravy. Autobus nás vyzvedl přesně v 8.00 na ulici Jabloňová, odkud jsme se vydali směrem do Starého Města u Uherského Hradiště. První zastávka byla v Archeoskanzenu  Modrá u Velehradu. Zde si žáci mohli prohlédnout stará obydlí a seznámit se způsobem života Slovanů v 8. stol. n. l. Poté naše kroky zamířily do expozice Živá voda, kde jsme skrze podvodní tunel měli jedinečnou možnost nahlédnout do světa sladkovodních ryb. Součástí expozice byl mimo jiné i biotop a výběh s praturem, příbuzným pravěkých turů. Předtím než jsme opustili Modrou, navštívili jsme repliku kostelíka sv. Jana, který pochází z 9. stol. n. l. Naše cesta by nebyla úplná bez návštěvy jednoho z významných poutních míst spojených s Velkomoravskou říší, a to Velehradu. Bazilika s přilehlými budovami a areálem byla v dubnu 2008 prohlášena za národní kulturní památku.

fotky za akce naleznete v galerii

Mgr. Anna Jakšová