Adaptační kurz 6. tříd

16.09.2019 08:54

V týdnu od 9. do 13. září absolvovali žáci šestých tříd adaptační kurzy. Pro každou třídu byl připraven pestrý program na tři dny v Hálově mlýně. V pondělí svůj kurz v doprovodu deště začala 6.A, už za lepšího počasí z Brna v úterý vyrazila 6.B a ve středu se na cestu vydala 6.C.  

 

Prvním záchytným bodem se stal hrad Veveří, kde si děti zahrály hry se svou třídní učitelkou. Poté pokračovaly pěšky do Hálova mlýna a cestu si zpestřily broděním přes Bílý potok, z čehož byla většina dětí nadšená. Po ubytování a odpočinku se třídám začal věnovat školní psycholog Mgr. Davídek, který připravil řadu zajímavých aktivit, které měly sloužit nejenom k pobavení, ale i k upevnění třídního kolektivu a seznámení s novou učitelkou i panem zástupcem. Vedle toho si děti vyzkoušely i střelbu ze vzduchovky, zahrály softball anebo zazpívaly u táboráku při opékání špekáčků. Celý pobyt zakončily všechny třídy malbou třídního erbu, který jim po celý školní rok bude zkrášlovat jejich kmenové třídy.  

 

Fotografie si můžete prohlédnout ve školní fotogalerii.

 

Zpět