Active English week

03.06.2019 20:50
V týdnu od 23.- 26. 4. se na naší škole opět konal Active English Week, který byl určen pro 8. a 9. ročníky. V tomto týdnu žáci zažijí konverzační hodiny anglického jazyka, které jsou vedeny rodilými mluvčími (letos z Ameriky, Irska, Skotska a Velké Británie). V těchto hodinách si žáci interaktivně osvojují angličtinu, dozví se něco o anglicky mluvících zemích, reagují na běžné situace a hlavně - ztrácí strach používat tento jazyk a bez ostychu ho používají, tj. konverzují.
 
Reakce některých žáků/žákyň:
Líbilo se mi, jak jsme s učiteli neustále konverzovali v angličtině a hráli různé hry. ... Jsem ráda, že jsem se této akce zúčastnila a doufám, že příští rok se s nimi  uvidím, a i třeba s dalšími novými lidmi.
 
Měla jsem tu možnost zažít English week hned dvakrát. Často se mě učitelé ptají, co nás má tento specifický týden naučit? Mně dal English week opravdu hodně kladných zkušeností. Například teď nemám takový strach komunikovat s lidmi jiné národnosti (samozřejmě anglicky). I když nemám tak silnou slovní zásobu, dokázala jsem se s rodilými mluvčími domluvit, a to bez problémů. English week a celkově přístup lidí z něj je mi proto tolik sympatický. Můžu tedy jen poděkovat za tuto zkušenost.
 
Fotky z akce můžete nalézt ve fotogalerii školy.
Zpět