9. A – Moravský kras, výstava v MZM a exkurze do Dukovan a Dalešic

24.06.2019 12:18

Blíží se konec školního roku a s ním i mimovýukové aktivity. Jednu z nich absolvovali v pondělí 17. června naši deváťáci. V rámci přírodovědné exkurze navštívili Punkevní jeskyně v Moravském krasu a program zpestřili i projížďkou na lodičkách po říčce Punkvě. Díky slunečnému a teplému počasí se výlet podařil a všichni se spokojeni vrátili vlakem zpět do Medlánek.

Ve středu 19. června akce deváťáků pokračovaly. Tentokrát se jejich cílem stalo Moravské zemské muzeum v Brně, přesněji Dietrichsteinský palác na Zelném trhu. V prostorách tohoto muzea se koná expozice s názvem Morava ve 20. století. Výstava je věnována vývoji Československa v letech normalizace, kritický a osudový rok 1968, 70. a 80. léta a osudový rok 1989 – pád komunismu Interaktivní formou se tak žáci mohli přesunout do období komunistického Československa, zopakovat si informace z hodin dějepisu, osahat si předměty z dob dětství a mládí jejich rodičů a prarodičů a zamyslet se nad nebezpečím totalitní vlády. Odměnou za jejich vzorné chování byla osvěžující zmrzlina v oblíbené řečkovické cukrárně Agnes.

Na aktivity náročný školní týden zakončili žáci 9. ročníku čtvrteční exkurzí do objektu Dalešické vodní elektrárny a jaderné elektrárny Dukovany. Tato exkurze byla zaměřená na praktické znalosti z oblasti fyziky. Díky skvělým průvodkyním se tak žáci mohli přímo v objektu obou elektráren dozvědět základní principy chodu obou elektráren a různé další zajímavosti. Pravděpodobně nejzajímavější částí exkurze byl dětský koutek a herna v objektu dukovanského informačního centra, kde si žáci mohli vyzkoušet různé formy fyzikálních pokusů. Po vyčerpávajícím a slunečném dopoledni se žáci vrátili zpět ke škole.

Fotky z akce postupně přibývaly na školním instagramu.

Zpět