6.A, 6.B - Den Země

03.05.2016 21:17

V rámci Dne Země, který na naší škole proběhl ve čtvrtek 28. dubna, se šesťáci vydali do brněnské botanické zahrady. Během exkurze si žáci v doprovodu třídních učitelů prohlédli všechny expozice, které skleníky nabízejí. Zatímco v „AMERICKÉM“ skleníku bylo velmi teploučko, „AUSTRALSKÝ“ skleník byl zase provoněný eukalyptem. Největším zážitkem byl ale pravděpodobně koutek věnovaný masožravým rostlinámJ. Exkurzí však Den Země pro šesťáky zdaleka neskončil. Po návratu z botanické zahrady se žáci převlékli do pracovního a vydali se k medláneckému fotbalovému hřišti sázet stromky a keře. Tato akce probíhala ve spolupráci s ÚMČ Brno – Medlánky. Společnými silami se podařilo vysázet na devadesát jasmínů a vyhloubit jámy pro dva stromyJ. Zbytek vyučování strávili žáci na školním hřišti, kde probíhala utkání ve fotbalu, basketbalu a volejbalu.

Mgr. Alena Heřmánková

foto viz fotogalerie

Zpět