2. ročníky v Otevřené zahradě

12.11.2018 16:33

Dne 2.10. vyrazili  všichni druháci do Otevřené zahrady – městské farmy, která disponuje bylinkovou a užitkovou zahradou, chová ovce, králíky, slepice a včely.  Děti v rámci programu Podzim v zahradě  roztopily pec, ve které pekly kváskový chléb, sbíraly měsíček lékařský a dávaly ho do přírodní sušičky, vytahovaly červenou řepu z políčka (přesně tak, jak to bylo ve známé pohádce J), ze které pak společně s posbíranými jablky moštovaly výborný mošt. Děti si také vyzkoušely mlácení obilí a mletí zrn na mouku, nakrmily králíky a na závěr si pochutnaly na upečeném chlebu. I když ten den bylo velmi chladné počasí, děti si program náramně užily, protože většina z nich ještě neměla možnost takové činnosti zažít.

Fotky naleznete ve fotogalerii školy.

 

Zpět