Anglie

Na konci dubna jsme se letos společně se ZŠ Novoměstská vydali poznávat kulturu a reálie Anglie. Cestovali jsme autobusem a trajektem přes kanál La Manche. První den jsme strávili v centru Londýna, kde jsme měli možnost vidět Westminsterský palác s nejznámější věží, které se přezdívá Big Ben, Westminsterské opatství, odkud jsme putovali do Jakubského parku a k Buckinghamskému paláci. Poté jsme navštívili Trafalgarské náměstí a slavné Piccadilly Circus s obrovskými billboardy. Odpoledne jsme zavítali do Přírodovědného muzea, kde jsme mohli vidět nejrůznější kolekce z oborů mineralogie, paleontologie či zoologie. Návštěvu Londýna jsme zakončili jízdou na kole London Eye, jež skýtá nádherné výhledy na město. Večer si nás vyzvedávaly naše hostitelské rodiny, u kterých jsme měli zajištěno ubytování. 

Následující dny jsme se vydali mimo hlavní město Británie. Nejprve jsme se jeli podívat na mystický komplex menhirů a kamenných kruhů Stonehenge, jehož význam zůstává dodnes záhadou, nebo do městečka Winchester, které je spjato s mýty o bájném králi Artušovi a rytířích kulatého stolu. Neopomněli jsme ani další ze sídel britské královské rodiny, hrad Windsor, kde je mj. pohřbena královna Alžběta II. Vrcholem výletu mimo Londýn byla návštěva zábavního parku Legoland Windsor, kde jsme si užili odpoledne na nejrůznějších atrakcích.

Poslední den jsme věnovali památkám v Londýně, pevnosti Tower of London a slavnému londýnskému mostu Tower Bridge. Absolvovali jsme plavbu po řece Temži a celý zájezd jsme zakončili návštěvou observatoře a nultého poledníku v Greenwich. 

Kromě poznávání zajímavých míst jsme se seznámili též se spoustou zajímavých lidí, především v hostitelských rodinách, kde jsme měli možnost nahlédnout do domácností a způsobu života v Londýně.